82100, м. Дрогобич, Площа Ринок , буд. 15, телефон:(0324) 45-03-50

29.01.2016

Львів

Питання розвитку кредитної кооперації в Україні розглянув Комітет з питань фінансів і банківської діяльності Верховної Ради України під час виїзного засідання у м. Львові

 

     Близько 60 експертів, серед яких депутати Верховної Ради України, банкіри, керівники кредитних спілок, представники наукового середовища, взяли участь у виїзному засіданні Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності, що відбулось 29 січня 2016 року в Дзеркальній залі Львівського національного університету імені Івана Франка.  Кредитну спілку «Бойківщина» на цьому засіданні представляв Заступник Голови правління КС «Бойківщина» Богдан Щепанюк.


     Привітав учасників виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань фінансової політики і банківської діяльності і мер Львова Андрій Садовий. Андрій Іванович підкреслив, що Львів – унікальне місце для думання, де немає столичного шуму, де панує атмосфера продукування ідей. Відтак, міський голова побажав усім плідної роботи та гарного перебування у Львові.

     Голова Комітету Сергій Рибалка, відкриваючи засідання, наголосив: "Кредитні спілки - важливий сектор ринку, але йому приділяється незаслужено мало уваги. На жаль, криза у нашій економіці не могла не позначитися і на цій галузі. Починаючи з 2008 року, система кредитної кооперації зазнала значних втрат. Але та ж криза довела життєздатність цієї системи в Україні, навіть у надскладних економічних умовах", - зазначив С.Рибалка.

     За даними Комітету, в Україні налічується близько 590 кредитних спілок, в які об'єднані понад 750 тис. громадян. Активи кредитних спілок складають близько 2 млрд. грн. "У порівнянні з банківською системою - це майже нічого. Але кредитні спілки виконують надзвичайно велику соціальну роль. І значення системи кредитної кооперації у галузі малого кредитування важко переоцінити", - вважає голова Комітету.

     С.Рибалка нагадав, що на початку роботи поточного скликання Верховної Ради була створена експертна група з питань розвитку кредитної кооперації, яка за минулий час напрацювала законопроект про кредитні спілки у новій редакції. За його словами, протягом місяця після остаточного доопрацювання документ буде переданий у Верховну Раду і рекомендований Комітетом до розгляду.

     "Приблизно у березні у парламенті буде фінансовий сесійний день. І ми повинні запланувати розгляд і цього законопроекту", - підкреслив С.Рибалка.


     Також члени комітету розглянули проект закону №2032а, яким пропонується внести зміни щодо оподаткування кредитних спілок. Зокрема, йдеться про те, щоб звільнити спілки від оподаткування доходів і надати їм статус неприбуткових організацій, а крім того, звільнити кредитні спілки він необхідності використання касових апаратів (РРО).

     Оскільки це питання не належить до компетенції фінансового комітету, учасники засідання підтримали ідею звернутися до Комітету з питань податкової та митної політики з проханням підтримати відповідний законопроект і прискорити його розгляд у Верховній Раді.

     Член Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг Ольга Максимчук зробила огляд ринку кредитної кооперації.


     Про стан кредитної кооперації в Україні та перспективи її розвитку в контексті нового законопроекту «Про кредитні спілки» розповіли: президент Всеукраїнської асоціації кредитних спілок Вікторія Волковська, віце-президент Національної Асоціації кредитних союзів України (НАКСУ), голова правління Об’єднаної кредитної спілки НАКСУ Людмила Кравченко, голова правління КС «Анісія» (м. Львів) Володимир Сидоровський  та голова Спостережної ради Української об’єднаної кредитної спілки Петро Маковський.

     Після тривалого обговорення питання законодавчих змін, пов’язаних із реформуванням і розвитком національної системи кредитної кооперації, учасники засідання зосередили увагу на проблематиці кредитної кооперації, зокрема щодо її ролі в економіці й суспільстві, а також розповіли про позитивні приклади діяльності кредитних спілок Львівщини.

     С.Рибалка побажав львів'янам, "щоб їх багатовікові підприємницькі корені виросли у величезні дерева ефективного, високотехнологічного та прибуткового бізнесу". "Щоб фінансові можливості почали швидко зростати у всього населення, і, зокрема, у кредитних спілок. Упевнений, при наявності достатніх умов  у Вашого регіону є всі шанси бути лідером за багатьма іншими показниками" - підсумував голова Комітету.Возврат к списку