82100, м. Дрогобич, Площа Ринок , буд. 15, телефон:(0324) 45-03-50

     Ви позиціонуєте себе як фінансова установа, яка не тільки надає послуги у сфері кредитування, але і займається постійною фінансовою просвітою серед населення. Що на сьогодні ви можете запропонувати, чи порадити людям, у яких постала  нагальна потреба в тому, щоб зекономити на комунальних платежах, чи покращити свої житлові умови?

     - Справді, кредитна спілка не тільки кредитує, чи допомагає примножити кошти, але і навчає правильному заощадженню населення регіону. Сьогодні, коли комунальні платежі зросли у декілька разів, чи не у кожній сім'ї постає питання про те, як собі зарадити, як витрачати менше і мати комфортні для життя умови — це гаряча вода та тепло. Зрозуміло, що зробити це можна лише в один спосіб — переходити на енергоощадні технології. Але знову ж - кошти на впровадження таких технологій є не у кожного. І без кредиту в сьогоднішній час переважно не обійтися.

-        Які саме енергоощадні технології ви маєте на увазі?

-        Мова іде про: Встановлення та реконструкція індивідуальних систем опалення;

-        Встановлення та заміна вікон, вхідних дверей і віконно-балконних конструкцій;

-        Утеплення стін будинків, підлоги, горищ та дахів;

-        Встановлення рекуператорів тепла;

-        Встановлення та реконструкція електроопалення за енергоощадними технологіями;

-        Використання альтернативних до газу джерел енергії.

Починаючи з 2006 року, кредитна спілка “Бойківщина” кредитує за Програмою енергозбереження. На даний час укладено договори про співпрацю з Львівською облдержадміністрацією, Дрогобицькою міською радою та Дрогобицькою райдержадміністрацією про часткове відшкодування сплачених позичальником процентів за кредитом “Енергозбереження”

  - Що означає така співпраця?

-      Така співпраця дозволяє компенсовувати позичальнику частину відсотків по кредиту “Енергозбереження” за рахунок бюджету області та міста Дрогобича, а з 18 червня 2015 року заключено договір з Дрогобицькою райдержадміністрацією щодо компенсацій по таких кредитах мешканцям Дрогобицького району.

-        Про який розмір компенсації  іде мова?

-      Розмір компенсації, чи відшкодування, залежить від того, під яку Програму підпадає той,чи інший кредит. Загалом це сума — від 25% до 30%, яка нараховується від сплачених позичальником відсотків по кредиту. За умови, коли кредит оформлено по двох Програмах, фактична переплата по кредиту - в межах восьми процентів за рік.

 

    - І яким чином компенсовується ця сума людині, що скористалася таким кредитом “Енергозбереження”?

    -    Дуже актуальне питання. Кредитна спілка абсолютно лояльно ставиться до використання людьми своєї компенсації по сплачених відсотках. А саме - перевагою  Бойківщини є те, що позичальник може отримати готівкою це відшкодування та витратити його на свій розсуд.

    - Ви нам дуже доступно пояснили щодо вигоди такого кредиту. Скажіть будь ласка, хто може скористатися кредитом “Енергозбереження”?

    - Кредитом можуть скористатися усі жителі Львівської області. Відділення кредитної спілки є не тільки у місті Дрогобичі, але й у Трускавці, Бориславі, Самборі, Червонограді, Кам”янці-Бузькій.

    - Що потрібно для того, щоб отримати у вашій спілці кредит ?

    - Перш за все потрібно сплатити вступний членський внесок, який є одноразовим, в сумі 30 гривень, після чого людина може надалі користуватися нашими послугами — оформляти різного виду кредити та вкладати гроші на депозити.                                                                                                  

    - Які документи потрібно мати для кредиту “Енергозбереження”?

   - При оформленні такого кредиту  необхідно мати при собі паспорт громадянина України, ідентифікаційний код, довідку про доходи з місця роботи (чи про пенсію) за шість останніх місяців, а також рахунок із магазину, де людина має намір купити відповідний товар. Термін даного кредиту до трьох років. Сума кредиту,  на відміну від інших фінансових установ, залежить від потреб позичальника.  Також ми беремо до уваги сукупний сімейний дохід.

    - Прошу сказати, чи є якийсь фіксований і обов'язковий розмір першого внеску при оформленні такого виду кредиту, інші комісії та страхування, як це часто-густо прийнято у банківських установах?

    -   Кредитна спілка “Бойківщина” завжди із розумінням ставиться до потреб мешканців і , враховуючи сьогоднішню складну ситуацію в  країні, ми добре розуміємо, що взявши кредит наприклад в сумі 20000-30000 гривень, не кожна людина має можливість сплатити перший внесок в сумі 30%, як це вимагають банки, які працюють із Програмою енергозбереження. Отже, у кредитній спілці перший внесок не є обов”язковим, але якщо людина має можливість його зробити, то це буде для неї ж краще, оскільки усі відсотки нараховуються від залишкової суми.

    -   Щодо комісії та страхівок. У нашій кредитівці  жодних прихованих платежів (плата за обслуговування, комісійні платежі, страхування, тощо) немає. Можливе дострокове погашення кредиту в необмеженій сумі та в необмежений термін. При цьому позичальник сплачує відсотки по кредиту лише за фактичну кількість днів користування коштами. В кредитному договорі чітко розписано графік та суму щомісячних платежів, а також -  розмір переплати за весь період. 

   -   В будь який час і безоплатно позичальник може отримати інформацію про залишок по кредиту, як в усній формі, так і у вигляді довідки.  

    - Чи несе кредитна спілка відповідальність за вчасне повернення компенсації відсотків?

    - Кредитна спілка працює з державними органами виключно за укладеними договорами. І відповідальність за виплату несуть ЛОДА, Дрогобицька міська рада та Дрогобицька РДА. Кредитна спілка бере на себе зобов'язання виплатити людині суму, яку перераховують вищезгадані державні органи. Інколи кошти від них приходять із запізненням на 2-3 місяці, але з 2006 року ще не було такого випадку, щоб наш позичальник не отримав свою компенсацію по кредиту в повному обсязі, згідно укладеного договору.  

    - На сьогоднішній день багато у спілці кредитів “Енергозбереження”? І взагалі — які ще види фінансових послуг ви можете запропонувати?

    - Звичайно. Такий кредит у нас завжди користується великим попитом. На сьогодні він найдешевший і дозволяє економити на комунальних платежах. Ми часто зустрічаємося і розмовляємо з вами, бо чуємо від громадян міста і району, що не всі знають про кредит “Енергозбереження” від Бойківщини. Але зазвичай люди, які спробували такий кредит, звертаються ще, і за різними потребами . Оскільки завжди є різні потреби, а коштів на все не вистачає.

    - Які ще кредити надає спілка?

    - На сьогоднішній день ми можемо запропонувати кредит на будь-які потреби : готівкою можна отримати кредит на навчання, на весілля, на народження дитини, на ремонт житла. Для пенсіонерів діє спеціальний кредит, який є дешевшим за інші готівкові кредити. Також кредитуємо підприємницьку діяльність.

    Коли виникає нагальна потреба, а власних коштів на її вирішення не вистачає, тоді і постає питання у кредитуванні. Звичайно, що кредит -це не тільки кошти, які ви позичаєте, але й кошти, які потрібно повернути в зазначений термін з процентами. А ринок послуг кредитування на сьогоднішній день є дуже великим. І потрапити в кредитну пастку дуже легко.

    - Тут би попросив вас розказати нам про такі випадки, і як вберегти себе від цього?

   -Справді, це питання є і надважливою проблемою зараз. Оскільки реклами і пропозицій по кредитуванню є дуже багато. Чому це стає проблемою?! Бо в переважній кількості випадків людина в стані гострої потреби в коштах, не завжди вникає в умови кредитування, не читає кредитний договір та не вникає в сукупну вартість кредиту. Гроші вам зараз пропонують на кожному кроці — банки, кредитні спілки, ломбарди. На жаль часто людина вибирає не там, де надійно і прозоро, а там, де швидше і мінімум документів.

   На початку нашої розмови я наголосила на тому, що наша кредитівка займається фінансовою просвітою населення. Неодноразово ми проводили зустрічі з мешканцями району та деяких установ міста, для того, щоб розказати та наголосити, як не потрапити в кредитну халепу у час такої активної і широкої рекламної кампанії різних фінансових установ. Потреба в таких зустрічах виникла сама по собі. Через те, що до нас все частіше почали приходити люди з проблемою неможливості погасити одноразово і в  повному обсязі свій кредит в іншій фінансовій установі. А все тому, що, або неуважно читали умови кредитування, або людині недоговорили важливі деталі на етапі оформлення кредиту. Думаю, що нам варто ще зустрітися і більш детально поговорити про таке важливе і актуальне на сьогодні питання фінансової просвіти та культури кредитування.

    Щодо кредитної спілки “Бойківщина” можу з впевненістю сказати і це підтвердять наші постійні клієнти, що ми завжди вели і надалі ведемо прозору кредитну і депозитну політику, та вся фінансова інформація  доступна для наших клієнтів.  У нас відсутні щомісячні комісії та ми не вимагаємо страхування позичальника.

-    Чи надійно зберігати у вас заощадження? Оскільки зараз це теж дуже гостре питання для громадян?

-   Так, це наш один з основних видів діяльності. Ми активно залучаємо вклади під “розумні” відсотки, які дозволяють не тільки надійно їх зберегти, але й примножувати. Саме виважений підхід фінансової установи до процентних ставок по депозитах та розумна кредитна політика є запорукою стабільності спілки.

-    Щодо нашої установи, то найкращим підтвердженням моїх слів є довіра до нас громадян своїх коштів, зберігання їх у нашій установі та 18-річний досвід  роботи кредитної спілки “Бойківщина”.

   Слід зазначити, що в червні місяці цього року Кредитна спілка “Бойківщина” успішно пройшла процес переліцензування, в результаті чого Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг спілці була надана ліцензія на ”діяльність кредитної спілки по залученню внесків (вкладів) членів кредитної спілки на депозитні рахунки”, строком на 5 років. Цей факт свідчить про те, що фінансова установа є надійною  організацією та має міцний потенціал для подальшого розвитку.

 -І на завершення нашої розмови що хочете побажати членам Вашої спілки?

    -  Насамперед міцного здоровя та мирного неба нам усім. Хороших новин, стабільності та здорового оптимізму.  Дякуємо радіо “Франкова Земля” за можливість донести важливу інформацію до громадян міста та району. Ми завжди раді надати консультацію та допомогти з фінансовими рішеннями.

    -  Сьогодні закцентували увагу на кредиті “Енергозбереження”, а в наступних наших зустрічах розкажемо детальніше і про інші види послуг. 


Возврат к списку